5 Haziran 2018 Salı

Adım Adım Makale Yazımı Nasıl Olur ?


Adım Adım Makale Yazma Aşamaları


İlk önce biraz planlama yaparsan bir makale yazmak çok daha kolay. Ve Adım Adım makale Planlama Çalışma Kitabı sayesinde , atılım makale planlama süreci hiç bu kadar kolay olmamıştı.


Basit çalışma sayfalarını ve talimatları kullanarak çalışma kitabı sizi çeşitli aşamalarında yönlendirir. • Özgün ve merak uyandıran hikaye fikirleri bulmak.
 • Oldukça sağlam bir özet oluşturma.
 • Zorlayıcı bir iç yolculukla ana karakterin tasarlanması.
 • Sepete ekle
 • Oyunculuğunuzu, hikayenizin dramatik gereksinimlerini karşılayabilecek akılda kalıcı, inandırıcı karakterlerle yuvarlayın.
 • Otantik bir ortamı araştırmak ya da bir fantezi dünyası tasarlamak.
 • Hikayenizi anlatmak için doğru anlatı modunu ve bakış açısını bulmak.
 • Sofistike bir tematik mesaj hazırlanması.
 • Dizileri ve sahneleri planlama.
 • ... ve her şeyi eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde yapıyor.
Sofistike Edebiyat Tekniği ile Eğlenceli ve Yaratıcı Egzersizleri Birleştiriyor. 

Bir Kitabı Yazmanın Misyonu Artık hikaye yapısı ve edebi teknikle ilgili en sofistike teorileri ele almak ve onları pratik, kullanımı kolay ve eğlenceli kılmak (ve eğlenerek, her yazarın doğal yaratıcılığını yansıtan bir yol kastediyoruz).


Makale Yazarlığı

Adım adım makale Planlama Çalışma Kitabı Kingston, Ontario Queen Üniversitesi ve St. Lawrence College'da hem yetişkinler hem de gençler için yazar Glen C. Strathy tarafından öğretilen yaratıcı yazma kursları bir dizi için geliştirilmiş çalışma sayfaları ve egzersizler bir dizi olarak başladı. Hem Dramatica Öykü Kuramı hem de tiyatro sanatlarında eğitimine devam eden Glen, bu dersleri, ortaya çıkan yazarların yaratıcılıklarına, yazma becerilerine ve harika hikayelerin işleyişine dair anlayışlarına büyük bir atılım yapmalarına yardımcı olmak için tasarladı.Sonuçta ortaya çıkan çalışma kitabı, size yeni planlama süreci boyunca rehberlik eden 55 sayfa çalışma sayfası ve talimatlardan oluşmaktadır. Hikaye fikirlerinizi bulmanıza ve geliştirmenize yardımcı olacak ve makaleınızın sağlam, duygusal olarak etkileyici bir yapıya sahip olduğundan emin olun - hatta ilk bölümünüze başlamadan önce.Diğer yeni beyin fırtınası sistemlerinden farklı olarak, Adım Adım makale Planlama Çalışma Kitabı , katı bir hikaye teorisi temeli üzerine inşa edilmiştir. Egzersizler açık uçludur, size yaratıcı özgürlüğü, istediğiniz hikayeyi tasarlarken, aynı zamanda sağlam bir hikaye yapısı oluşturmanıza yardımcı olur.Makale Planlamanın Her Yönünü Kapsıyor. 


İşte Adım Adım makale Planlama Çalışma Kitabı ile gerçekleştirebileceğiniz hayati önem taşıyan yeni-planlama adımlarından sadece birkaçı ...Orijinal hikaye fikirleri oluşturmanın 3 yolunu deneyin.


 1. Basit bir hikaye düşünün ve tam uzunlukta bir çalışma olarak ifade etmek için uygun zengin ve ayrıntılı bir anlatı içine geliştirin.
 2. İlk taslağı yazmaya başlamadan önce hikaye fikrinizin güçlü ve zayıf yanlarını ortaya çıkaran bir oturum açma ve kısa bir özet oluşturun .
 3. Ana karakterinizin iç çatışmasının yayını bulun ve hikayenizin sonucuyla bütünleştirin.


Karakter karakterinizi ortaya çıkarmak için 3 yolu kullanın ve her karakteri unutulmaz, inandırıcı ve benzersiz hale getirin.

Hikayenizin önemli olayları için ayrıntılı ayarlar oluşturun - hikaye dünyasının ister çağdaş, ister tarihsel, ister fantezi olsun.

Önemli dönüm noktaları ve çok katlı hikayeler de dahil olmak üzere tam bir arsa geliştirin.

Genç yetişkin kurgu oluşturmak için monomyth modelinin gücünü kullanın.

Hikayenizi anlatmak için doğru anlatı modunu ve bakış açısını keşfedin.

Büyük açıklayıcı yazım için sırrı usta.

Ve dahası!

İşiniz bittiğinde, hikayeniz çok iyi planlanmış olacak, gerçek yazma süreci tarafından uçacak. Yazarın bloğundan asla sıkıntı çekmeyeceksiniz, çünkü her zaman ne olacağınızı ve karakterinizin bir sonraki köşede neler keşfedeceğini bileceksiniz.