6 Haziran 2018 Çarşamba

Makale Romanı Nasıl Yazılır ?


Makale Romanı Yazım Tekniği Nedir ?


Yazmaya başlamadan önce, bir roman yazmayı öğrenmek için biraz zaman ayırmak muazzam bir şekilde ödeyecek. İlk olarak, bazı basit roman yazma tekniklerine hakim olmanız, daha iyi bir yazıya yol açacaktır. İkinci olarak, eğer takılıp kaldığınızda geri çekilecek bir teoriniz varsa, romanınızı gerçekten bitirmeniz daha olasıdır.

Şaşırtıcı bir şekilde, başlangıç ​​yazarları çoğu zaman, birçok romanı okudukları ve belki de bazı edebiyat dersleri aldıkları için, romanların nasıl çalıştığını zaten biliyorlar. Bu nedenle, bir roman yazmanın bir esinti olması gerektiği sonucuna varmışlardır. Doğru değil. Yeni bir okunmanın sizi yeni bir yazar olarak nitelendirmek olduğunu varsaymak, bunu varsaymak gibi bir şeydir, yaşamınız boyunca bir evde yaşadığınız için, bir tane inşa etmek için evler hakkında yeterince bilgi sahibi olursunuz.

Öyle diyelim ki, tek bir taslakta başınızın üstünde parlak bir ilk roman yazamazsınız. Bunu yapan birkaç yazar var ve onlar hepimizi kıskanıyorlar. Bununla birlikte, romancıların büyük çoğunluğu, önce bazı öğrenme ve planlama yapmak için zaman ayırdıktan sonra işlerini çok daha kolay ve hızlı bulmaktadır.Aynı zamanda, deneyimlerden çok fazla teorinin kendisinin felç olabileceğini biliyoruz. Onunla yüzleşelim, romanlar çok karmaşık yaratımlar. Her biri yazar için yararlı olmayan pek çok farklı açıdan incelenebilir. Hikaye yapısı gibi pratik konular bile, bunları derinlemesine incelerseniz veya ilham, tutku ve kendiliğindenlikten çok uzaklara koyarsanız bunalıcı olabilir.

Aşağıdaki makalelerde, sizi bulabildiğimiz ve keşfedebileceğimiz yeni yazılara en güçlü sırlardan bazılarına tanıtacağız. Clichéd formüllerine güvenmeden iyi yapılandırılmış ve duygusal olarak çekici bir roman yaratmanıza yardımcı olurlar.

Aynı zamanda bu ipuçlarını ve sırlarını basitçe sunmaya çalıştık. Hayal gücünüzü geliştirmek ve roman yazma sürecinizi kolaylaştırmak için size yeterince teori vermeyi amaçlıyoruz. Unutmayın ki, çok fazla enerji harcamamanız gereken teoriye hakim olmanız, tutkunuzla dokunmadığınıza dair teori.

Hemen başlamadan önce ...

Aşağıdaki ilk iki makale, daha güçlü sırlara girmeden önce "sahneyi kurmayı" amaçlamaktadır. Teori açısından nereden geldiğimizi size bildirmek ve yazar olarak nereden geldiğinizi yansıtmak zorundalar.

Yazarın İki Türünü Önleme

Ne tür bir yazarsınız - bir "panter" ya da "çizici" misiniz? Her iki türün avantajları ve dezavantajları vardır ve her ikisi de farklı türde yazar blokları yaşayabilir.


Aristo'dan Dramatica'ya Hikaye Yapısı

Bu web sitesinde sunduğumuz yardımların çoğu, iyi hikayelerin nasıl çalıştığının en eksiksiz ve açık uçlu modelini sunduğumuz bir hikaye yapısı teorisi olan Dramatica'ya dayanmaktadır.

İlk Hazırlık Yoluyla Bir Roman Nasıl Yazılır (10 Bölümlü Bir Plan)

Roman yazmak büyük bir projedir. Çoğu büyük projede olduğu gibi, önce bazı hazırlık yapmak için yardımcı olur. Aşağıdaki makaleler, hikayenizin 10 ana alanına bir fikir vermenizi ve fikirlerinizi düzenlemenizi rica etmektedir. Romanınızı başarıyla bitirme şansınızı önemli ölçüde artıracaklardır.


Bir Roman Bölüm 1 Nasıl Yazılır: Bir Fikir Bulmak

Belki de bir roman için harika bir fikrin var. Ama bunu yapmazsanız, bu kolay tekniği kullanarak hikaye fikirlerinin sonsuz bir kaynağını yaratın.


Bir Roman Bölüm 2 Nasıl Yazılır: Bir Hikaye Hedefi Seçme

Romanınız için bir arsa oluşturmanın en önemli adımı, arsalarınızın lynchpin'i olacak bir hikaye hedefine karar vermektir. İşte, daha yaygın olan hikaye hedeflerinden bazıları.


Bir Roman Bölüm 3 Nasıl Yazılır: 8 Kolay Adımda Bir Çizim Çizgisi Oluşturma

Her iyi hikâyenin 8 temel unsurunu kullanarak, romanıza duygusal olarak cazip ve çarpıcı bir şekilde ses çıkaran kısa bir özet taslağı hazırlayabilirsiniz.