5 Haziran 2018 Salı

Özgün Makaleler Nasıl Yazılır ?Özgün Makaleler Nasıl Yazılır ?


Eğer bir dergi editörü sizi aradıysa ve size kısa yazarken para kazanma fırsatı sunmuş olsaydınız, hevesli olduğunuz bir konuyla ilgili özgünsal olmayan makaleler, “evet” der misiniz?

Ya reddedilme şansı olmaksızın istediğiniz kadar makale yazabileceğinizi ve her bir makalenin yıllar boyunca sizin için para kazanmaya devam edebileceğini söyleselerdi? Profesyonel bir özgünsal olmayan yazar olma isteğiniz varsa, ilk içgüdünün fırsata atlamak olacağını düşünüyorum.

İkinci içgüdüsün, hayal ettiğim şeyin ne olduğunu merak etmek olduğunu düşünürüm. Şimdiye kadar bir şey için ünlü olmayan bir yazar olarak, muhtemelen kapınıza vurma, onlar için yazmak için yalvarıyor çok editörleri alamadım.Ve yine de, mütevazi yazma becerilerine sahip olan herkesin yazı yazmasını sağlayabileceğini söylediğimde tamamen dürüst oluyorum. Aslında, biraz çaba ve doğru araçlar ile, profesyonel bir yazar olarak sürekli bir nakit akışı kazanıyor olabilirsiniz. Kullanabileceğin bir gelir ...


 1. Okul veya emeklilik döneminde yaşam tarzınızı destekleyin
 2. Aile gelirinizi tamamlayın (ya da belki de günlük işinizden çıkın).
 3. Borçları öde
 4. Ya da başka hayallere devam etmek için zaman ayırın (örneğin romanı yazın, o yolculuğa çıkın, o evi inşa edin, vb.)


Daha da iyisi ... yazdığınız her makaleyle, bir sonraki özgünsal olmayan kitabınızı yazmak için bir sözleşme imzalamanıza ve yayınlandıktan sonra satışları artırmanıza yardımcı olabilecek bir okuyucu - bir platform inşa edeceksiniz.
Hepsinden iyisi, tamamen kontrol altında olacaksın. Yazdığınız konular tamamen sizin seçiminiz olacaktır. Cevap verecek bir patronunuz olmayacak (editör bile değil). Kendi çalışma saatlerinizi ayarlayabilir ve istediğiniz zaman tatil veya hastalık günü günleri yapabilirsiniz. Yaşınız, cinsiyetiniz, eğitiminiz ve çalışma geçmişiniz hiç zor değil. Ve evden veya seçtiğiniz yerden çalışabilirsiniz.


 • Sizi şaşırtabilir, ama bunu yapmanın en hızlı yolu ... 
 • Dergiler için Yazma Hakkında Unut!
 • Bunun yerine, özgün olmayan makalelerinizi ya…


1. Kendi Para Kazanma Web Sitenizi.

Veya...

2. Kendi Para Kazanma Blogunuz.

Bir an sonra açıklayacağım gibi, basılı dergilerin yazılması, yazarlar için kırılmakta zorlanıyor ve eskiden olduğundan daha az kazançlı hale geliyor. Ama para kazanmış bir web sitesi ya da blog, kendi derginize sahip olmak gibidir. İstediğiniz zaman, istediğiniz zaman, reddetmeyerek yazabilirsiniz. Hepsinden iyisi, üst düzey bir siteyle birçok dergi yazarından daha istikrarlı, daha yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. Ve sen de daha büyük bir okuyucu kazanabilirsin.

Buradaki anahtar kelimenin “ para kazanma ” olduğuna dikkat edin . Pek çok yazarın blogları ve web siteleri var, ancak çok azı aslında bunları yazarken para kazanıyor. Yazma yeteneklerinin yansıması değil. Müthiş makaleler yazabilirsin, ama onları sadece ucuz bir web sitesinde ya da blogda fırlatmak okuyucuların onları bulacakları bir garanti değildir. Aslında, diğer blogların ve web sitelerinin 10.000'leri arasındaki belirsizlik içinde daha büyük olasılıkla ortaya çıkmaktadır.

(Ve çevrimiçi makalelerinizi tanıtmak için reklam satın almanın tuzağına düşmeyin. Çoğu zaman, onlar para kaybıdır.)

Asıl sır, her gün otomatik olarak çok sayıda okuyucu çekecek bir site tasarlamaktır.
Kendi web siteniz veya blogunuz için yazı yazmayı istiyorsanız, en iyi tanıdığım araç Site Build It adlı bir üründür . Yüzlerce yazar bunu kullandı ve Site Build ile oluşturulan siteler , günlük okuyucular açısından düzenli olarak % 0,5'lik bir skor elde etti .

Ama şunu söylememe müsaade etmeliyim ki, bu yazarların neden bu kadar önemli bir yol olduğunu ...

Bildiğiniz gibi, milyonlarca insan her gün internette bilgi aramaktadır. İnsanlar web sitelerinde dergilerdekinden çok daha fazla makale okurlar. Birçoğunun yazmayı seveceğiniz konular hakkında bilgi aradığı güvenli bir bahis .

Kendi siteniz veya blogunuz için büyük arama motorlarında üst sıralarda yer alan makaleler yazabilirseniz, binlerce kişi bunları okumaya başlar. Makaleleriniz istedikleri bilgileri istedikleri tarzda teslim ettikleri sürece tekrar tekrar döneceklerdir.

Okuyucunuz (veya İnternet'te söylediği gibi, trafik ) belirli hedef postaları geçtiğinde, sitenizi veya blogunuzu gelir getirici özellikler ekleyerek para kazanma işine dönüştürebilirsiniz. Mesela ...


 • Sitenizde kiralık adspace (kolay ve çaba sarf etmeden).
 • Serbest yazma / düzenleme / diğer işiniz için müşterileri oluşturun.
 • Kendi kitaplarınızı ve diğer yazılı ürünleri satmak .
 • Ya da bir düzineden fazla para kazanma stratejisini kullanabilirsiniz.
 • Pasif para kazanma stratejileriyle uğraşabilir ve zamanınızın çoğunu yazabilir, ya da isterseniz daha aktif stratejiler seçebilirsiniz. Tamamen senin seçimin. Yapmak istediğim nokta, Site Build'i kullanarak böyle bir bloga veya web sitesine sahip olmanın , dergilere makaleleri satmaktan daha kolay ve daha güvenli bir yol olmasıdır. İşte neden ...


Özgün Makaleler Yazmak Neden Zor ?


Geleneksel olarak, birçok özgünsal olmayan yazar, dergilere para yazmayı tercih etmiştir. Bir şey için, her biri 500 ila 1.500 kelime arasında 80.000 kitap yazmaktan çok yazı yazmak çok daha kolay. Bir başka sebep ise dergi makaleleri için daha hızlı ödeme almanızdır. Ve en iyi dergiler, kelime başına 1 dolara kadar ödeyebilir. Bu ne kadar çaba ve risk içerdiğini düşünene kadar oldukça iyi geliyor.

Örneğin, bir dergi makalesi için bir fikrin olduğunu varsayalım.

İlk önce makaleyi araştırmalısın. Birkaç gün, konuyla ilgili arka plan okumayı yaparak geçirebilirsiniz. O zaman sizinle konuşmaya istekli uzmanlar bulmanız ve onlarla görüşmeniz gerekiyor. Saha incelemeleri yapmak zorunda bile olabilirsin. Bu birçok gün sürebilir.

Daha sonra notlarınızı organize etmek, makaleyi yazmak ve parlatmak için birkaç saat harcamak zorundasınız. Ardından, makaleyi satın almak isteyeceklerini umarak çeşitli dergilere gönderebilirsiniz. Bu, sırayla her editörden haber almak için beklerken haftalar sürebilir.

Makalenizle ilgilenen bir editör bulmak için yeterince şanslıysanız, o zaman revizyon isteyeceklerdir. Yaptığınız görüşmeleri çıkarmanızı ve bunun yerine farklı bir uzman grubuyla görüşmenizi isteyebilir. Makalenin eğimini tamamen değiştirmenizi veya uzunluğu veya yapıyı değiştirmenizi isteyebilir. Bu senaryolardan herhangi biri tam bir yeniden yazım oluşturabilir.

Sonuç olarak, tek bir makalede haftalar hatta aylar geçirebilirsiniz, bu da 1 $ 'lık bir kelimeyi çok fazla paraya benzetmez - bu kadar çok şey alırsanız.

En kötüsü, makalenizi satın almaya istekli bir editör bulamazsınız, bu da sizin çabalarınız için hiçbir şey elde etmeyeceğiniz anlamına gelir.

Bu nedenle, birçok büyük özgünsal olmayan yazar bugün, profesyonel bir gelir elde etmek için mücadele ediyor. Ve bu interneti bile hesaba katmıyor ...


Özgün Makaleler Yazıp, Bundan Para Nasıl Kazanılır ?Bazı yönlerden, internetin büyümesi, dergilere para yazmayı daha da zorlaştırdı. Çoğu insan istediği bilgileri almak için internete dönerken, dergi abonelikleri büyük ölçüde düştü - bu da dergilerin yazarlara para ödemek için fazla paraya sahip olmadığı anlamına geliyor. İyi şanslar bugün 1 dolar kazanıyor!

Ayrıca, bir dergi makalenizi aldığında, sadece ilk yayın haklarını satın alırdı. Sonraki yayına hakları sakladınız. Bu, daha sonra toplanan makalelerinizi veya makalelerinizi bir kitapta veya çevrimiçi ortamda (ve daha fazla para kazanarak) yayınlamak istediğinizde kullanışlıdır.

Bugün, birçok dergi onlara makalenizi çevrimiçi yayınlamak için münhasır hakkını vermenizi istiyor - bu da sonsuza kadar kalabiliyor. Bu, dergiler için iyidir (çünkü makalelerinizin bulunduğu web sayfalarında reklam alanı satabilirler). Ama sizin için kötü, yazar, milyonlarca okuyucunun sözlerini göz ardı ettiği her ne olursa olsun, fazladan para kazanmıyorsunuz.

Şahsen, eğer makaleleriniz online olarak kullanılabilirse, o zaman sizden para kazanıyor olmalısınız - başkası değil.
Neyse ki, internet, dergileri unuttuğunuzda, özgünsal olmayan makaleler yazmak için yeni ve daha güvenilir yollar yaratmıştır.

Makalelerinizi kendi web sitenizde veya blogunuzda yayınladığınızda, tam kontrolünüzde olursunuz. İlginizi çeken konularda yazılar yazabilirsiniz ve yazdığınız şekilde düşünmelisiniz. Reddedilemezsin. Okur sizinkidir - onu bir dergi ile paylaşmıyorsunuz. Sitenizin kazandığı tüm karlar size aittir.

Dahası, çalışmanızın, seçmiş olduğunuz konuda uzman olarak sizi kurtaran çevrimiçi bir vitrin oluşturuyorsunuz. Bu, kitap yazmak gibi diğer projelere geldiğinde çok yararlı olabilir.


Özgün Makale Yazmanıza Yardımcı Olacak 3 Şey Nedir ?
Kendi para kazanma siteniz veya blogunuzla başarılı olmanız için gerekenler:


 • 1. Oldukça iyi yazma becerilerine ihtiyacınız var. Pulitzer'e layık olan materyali çıkarmanıza gerek yoktur, ancak insanların okumadan zevk alacağı tutarlı, gramatik olarak sağlam makalelere nasıl bilgi verileceğini bilmelisiniz. Neyse ki, bir yazar olarak, bu zaten sahip olduğunuz bir yetenek.
 • 2. Yazmak için iyi bir konuya ihtiyacınız var. İdeal olarak, birçok insanın hakkında bilgi istemesi gereken bir konu seçmelisiniz, ancak bir başka deyişle, başka bir deyişle, diğer web sitelerinin 1.000'ler tarafından sunulmayan bir konu seçmelisiniz. Ayrıca tutkulu olduğun bir konu seçmeyi de istiyorsun (böylece öğrenmeyi ve yazmayı seviyorsun). Şansınız, zaten iyi bir web sitesine veya bloga dönüşebildiğiniz birkaç ilgi alanınız veya hobileriniz var.
 • 3. Google gibi İnternet arama motorlarından yeterli trafiği çekmek için web sitenizi veya blogunuzu doğru şekilde oluşturmalısınız. Neyse ki, bu göründüğünden çok daha kolay. Site İnşası En iyi dereceden siteler ve bloglar oluşturmak için on yıldan fazla bir süredir 100'lerce yazar tarafından kullanılan güçlü bir sistemdir. Uygun fiyatlı, kapsamlı ve en iyisi kullanımı kolay.


Site Build It'i kullanmak için bilgi teknolojisinde bir vızıltı olmanıza gerek yok . Aslında, BT veya İnternet ile ilgili ilk şeyi bilmek zorunda değilsiniz. Kesinlikle html, kodlama, arama motoru optimizasyonu, web sitesi tasarımı, e-ticaret veya karşılaşacağınız diğer jargonlardan herhangi birini bilmek zorunda değilsiniz. Her şey sizin için sağlandı ve süper kolaylaştı.

(Bu arada, 2008'de bu web sitesini oluşturmak için Site Build It'i kullandım . Hala şeylerin teknik yönüyle ilgili neredeyse hiçbir şey bilmiyorum, ancak bu da beni sürekli olarak ikinci bir gelir elde etmekten alıkoymamıştı. proje yazımı.)

Site İnşası'nın çekirdeği, 10 günlük bir Eylem Kılavuzudur. Bu, web sitenizi veya blogunuzu oluşturma işlemini para kazanmanızı sağlayacak şekilde gerçekleştiren adım adım bir programdır. (10 günde hepsini yapmak zorunda değilsiniz, istediğiniz kadar zaman kazanabilirsiniz.)

Yol boyunca, Site Build It başarılı olmak için ihtiyacınız olan her araç ve hizmeti size sunar. Aslında, muhtemelen kullanacağınızdan daha fazla kaynağa ücretsiz erişim elde edersiniz . Her adım tamamen açıklanır ve her aşamada bol miktarda yardım ve destek alırsınız.

Eylem Rehberi, hem bilgi hem de ... • Bir siteyi veya blogu başarılı kılan şeyi anlamak.
 • Katı para kazanma potansiyeline sahip bir niş konu araştırmak ve seçmek.
 • Sitenizi tasarlamak ve makaleler yazmak, okuyucularınızı beğenecektir.
 • Büyük okuyucu kitlesi çekmek.
 • Para kazanma stratejilerini devreye sokmak.
 • On yıldan fazla bir süredir 100'lerce yazar için çalıştığı kanıtlanmış bir sistem. Aslında, Site Build kullanılarak oluşturulan web siteleri , düzenli olarak tüm web sitelerinin okurlarına göre% 0,5'ine girmektedir.


Daha fazla kanıt istiyorsanız, Site Build It'i kullanarak en üst düzey siteleri oluşturan gerçek yazarların bu örnek olaylarına bir göz atın .

Site İnşası Çok etkilidir, pek çok kolej ve üniversite artık Site Build It'i kullanarak çevrimiçi bir iş kurma konusunda kurslar vermektedir.

Size tüm bu bağlantıları veriyorum, böylece kendiniz için Site Oluşturmanın gerçekten işe yaradığını görüyor ve size yazmak istediğiniz konular hakkında para kazanmak için güçlü bir fırsat sunuyor.


Tek Bir Sistemde İhtiyacınız Olan Her ŞeySite Oluşturma ile çok fazla yardım ve destek elde edersiniz . Ama size Site Oluşturun'un ne olduğuna dair bir fikir vereyim.

Sadece pazar araştırması değil, büyük bir okuyucu kitlesine hitap eden güçlü bir para kazanma potansiyeline sahip bir konuyu seçmenize yardımcı olacak güçlü araçlar içerir.
Bir blog platformu değil, bir Wordpress bloguyla sorunsuz bir şekilde bütünleşiyor. Ya da RSS beslemesi olan bir web sitesi veya okuyucuların abone olabileceği bir ezine oluşturabilirsiniz.
Sadece “alan adı tescili” ve “web barındırma” değil, ancak bunlara ek ücret ödemeden de dahildir.
Bu sadece "web sitesi tasarımı" değil - kullanımı çok kolay olan güçlü bir web sitesi tasarım aracı içeriyor. Herkes birkaç saat içinde eğitim almadan çekici ve okuyucu dostu bir web sitesi oluşturabilir (ya da eğer bir teknoloji iseniz, Kendi tasarımınızı kullanmakta serbesttir).
Bu sadece “arama motoru optimizasyonu” değil, en iyi arama motoru sıralamalarını elde etmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları içerir - yani büyük bir okuyucu kitlesi.
Bu "sosyal medya" değil, ancak Facebook ve Twitter gibi sitelerle entegre ederek okurlarınızı büyütmenize yardımcı olabilir.
Sadece e-ticaret değil, siteniz büyüdükçe, bugün İnternet'te kullanılan her türlü para kazanma stratejisini uygulamanıza yardımcı olabilir.
(Daha spesifik detaylar ister misiniz? İşte Site Build It ile gelen birçok araçların tam listesi .)

Aslında Site Build Yapamayacağı tek şey , aslında makaleleri yazmaktır. Bu sadece sizin sağlayabileceğiniz özel bir konu - bir konuya olan tutkunuz, benzersiz sesiniz ve bilgilendirici ve eğlenceli makaleler üretme yeteneğiniz.

Ve en iyi kısım ...

özgün olmayan yazma kariyerinizi Site Build It'i kullanarak başlattığınızda, web siteniz ve kelimeleriniz üzerinde% 100 sahiplik ve kontrol sahibi olursunuz. Makalelerinizi satın almak için editörlere yalvarmanız gerekmeyecek. Size yazma işleri göndermek için istemcilere bağımlı olmayacaksınız. İstediğinizi yazabilir ve çalışmalarınızdaki tüm hakları saklayabilirsiniz. Gelecek yıllar için size istikrarlı bir gelir sağlayabilecek kendi alanınıza sahip olacaksınız. Ve yazma kariyeriniz tamamen kontrolünüz altında olacak.

Dahası, seçtiğiniz konuya yazdığınız daha kaliteli makaleler, sitenizin çekeceği trafik miktarı ve para kazanma stratejilerinden alacağınız daha büyük sonuçlar.

Bence bu, özgünsal olmayan bir şekilde yazı yazmanın en kolay ve en güvenilir yolu.

Ve Sitesi O kurmak bir ile gelir 90 günlük para iade garantisi! Bugün bir abonelik satın alabilir ve 10 Günlük Eylem Kılavuzunda çalışabileceğiniz yaklaşık üç ayı doldurabilirsiniz. Sitenizi çalışır duruma getirebilir ve sadece birkaç kısa hafta içinde yazı yazabilirsiniz. Ve bu 90 gün içinde özgünsal olmayan yazmanın sizin için olmadığını karar verirseniz, tam bir geri ödeme alabilirsiniz. Sadece risksiz bir teklif değil, aynı zamanda garanti süresinin bitiminden önce bile kendisi için ödeme yapabilir.

Site Oluşturma'yı nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, özgün olmayan makaleler yazmak için para kazanmaya başlamak için aşağıdaki görsele tıklayın.