7 Haziran 2018 Perşembe

Özgün ve Yaratıcı Makale Yazmaya Yardımcı Araçlar


Özgün ve Yaratıcı Makale Yazma Araçları 


Yazma araçları, araba tamircisi veya cerrah tarafından kullanılanlar kadar gizemli ve uzmanlaşmış değildir. Kitap yazmanız gereken çoğu araç kir gibi yaygındır. 20. yüzyıla gelmeden önce, bir yazarın tümü bir kalem, mürekkep, kağıt ve bilgi ya da ilham almak için bir araya getirilmiş bir kitap koleksiyonuydı. Ama en önemli araç insan beyniydi.

Son yüz yıl, bize daktilo, bilgisayar, birkaç iyi yazılım programı ve birkaç başka teknik araç vermiştir. Ama yine de hepsi beynine iner.

Bununla birlikte, bilmeniz gereken birkaç araç var - bunları kullanmanız gerektiğinden değil, yalnızca onları yararlı bulabileceğiniz için. Bazıları çok düşük teknolojidir ve nesiller boyudır. (Sonuç olarak, çok ucuzlar.) Diğerleri, gadget'lar için şu andaki cazibemizin ürünleridir, ancak oldukça ucuzdurlar.

Bazen yaratıcı işler için en iyi araçlar oyunlardır, çünkü oyunlar hayal gücünü canlandırır. Bize yaratıcı fikirlerle doldurabileceğimiz bir çerçeve (kurallar) verirler. Yazma genellikle tek başına bir etkinlik olduğundan, yazım araçları genellikle kendimiz oynayabileceğimiz oyunlardır. En iyileri, uyarıcı olmak için yeterince zorlayıcı olanlardır, her zaman kazanabileceğimize ve kendimizi yazmak istediğimiz her şeye sığacak kadar açık uçlu olduğumuza göre yeterince kolaydır.

Özgün ve Yaratıcı MakaleÖnerdiğimiz bazı yazı araçları ve oyunlarAdım Adım Roman Planlama Çalışma Kitabı


Romanınızı planlama sürecinde eğlenceli bir şekilde size yol gösterecek şekilde tasarlanmış çalışma sayfaları ve talimatlar koleksiyonu.

Rorry'in Hikaye Küpleri

Bu eğlenceli, kullanımı kolay plastik, zar benzeri küpler, sınırsız sayıda orijinal hikaye fikri oluşturmanıza yardımcı olabilir. Çocuklar, yetişkinler, yazar grupları vb. Ile çalınabilir. Aletiometre veya altın pusula gibi işlevler.

Enfer Cesur

Sürrealist şiirler veya bir sonraki hikayeye ilham veren bazı benzersiz görüntüler oluşturmak için bu eğlenceli oyunu oynayın. Yazar arkadaşlarınızla oynamak için harika bir parti oyunu yapar.

Dizin Kartları

 Hikayeniz için olaylar dizisini çalışmak veya sadece fikirleri anında kaydetmek için hala en kullanışlı araçlardan biri olan yazarlar için düşük teknolojili, eski moda bir araç.

Manyetik Şiir

Yakında bir buzdolabına çok yakında geliyor ... Hikayeler, şiirler, oda arkadaşlarınız için notlar ve hatta romanlar için yaratıcı fikirler üretmek için düşük teknolojili ama oldukça modern bir araç

Yazarların Web Sitesi


Yeni yazarlar için web siteleri tanıtım araçları olarak ne kadar yararlıdır? Artılarını, eksilerini ve sırlarını işlerini yapma konusunda tartışın